وبلاگ

وبلاگ

با جدیدترین مقالات همیشه یک برنامه‌نویس به روز باشید

13 قانون یوایکس

مثلا هنگام تعامل با رابط‌های دیجیتالی مختلف، همیشه می‌دانسته‌ایم که چگونه تجربیات مختلف را درک، تجزیه و تحلیل می‌کنیم. قوانین UX فقط قالب بیان شده روانشناسی و ادراکات انسانی را مطرح می‌کند.

فاطمه رسولی فاطمه رسولی
3 ماه پیش

اسکرام چیست؟ راهنمای کامل scrum

در هر پروژه‌ای، زمانبندی یکی از عوامل مهم در موفقیت است. احتمالا اولین سوالی که برایتان پیش می‌آید این است که اسکرام چیست؟ اسکرام یک فریمورک توسعه نرم افزار اجایل است.

فاطمه رسولی فاطمه رسولی
3 ماه پیش

استفاده از کانال‌های خصوصی پوشر

کانال‌های خصوصی پوشر، قابلیت انتشار پیام خصوصی امن برای اپلیکیشن‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهند و پیاده‌سازی و استفاده از آنها بسیار آسان است.

رقیه اباذری رقیه اباذری
4 ماه پیش

تکنولوژی وب‌آرتی‌سی (WebRTC) چیست و چگونه کار می‌‌‌‌‌کند؟

دنیای ارتباطات بر پایه وب با سرعتی در حال تغییر است که تصورش را هم نمی‌کنید. امروزه برای برقراری ویدیو کنفرانس یا تبادل یک فایل فقط به یک یوآرال (URL) نیاز دارید. به واسطه قدرت وب‌آرتی‌سی، امکانات بی‌شماری در این زمینه در اختیار توسعه‌دهندگان و بیزینس‌ها قرار گرفته است.

فاطمه رسولی فاطمه رسولی
5 ماه پیش

بهترین پکیج‌های لاراول

به عنوان یک توسعه‌دهنده PHP، باید با نحوه استفاده از فریمورک‌ها آشنا باشید. فریمورک‌ها با ساده‌سازی روش‌های رایج مورد استفاده در توسعه پروژه‌های بزرگ وب مانند پکیج‌ها، ماژول‌ها، افزونه‌ها و حتی کامپوننت‌ها، سعی دارند روند توسعه را آسان کنند. اگر با لاراول کار می‌کنید پیشنهاد می‌کنم این مقاله درباره بهترین پکیج‌های لاراول را حتما مطالعه کنید.

رقیه اباذری رقیه اباذری
12 ماه پیش

آموزش ساخت لینک در html

لینک‌ها یکی از جالب‌ترین نوآوری‌های ارائه شده در وب است. لینک‌ها از ابتدا یکی از ویژگی‌های وب بوده‌اند و می‌توان گفت که از عناصر اصلی وب هستند. لینک‌ها به ما امکان می‌دهند تا یک داکیومنت را به داکیومنت یا منابع دیگر لینک کنیم. یا حتی می‌توانیم به بخش‌های خاصی از یک داکیومنت لینک‌دهی داشته باشیم. حتی می‌توانیم اپلیکیشن را در یک آدرس وب در دسترس قرار بدهیم تا کاربران از آن استفاده کنند. تقریباً هر محتوای وب را می‌توان به لینک تبدیل کرد تا هنگام کلیک یا فعال شدن، مرورگر وب به آدرس وب یا URL دیگری برود.

رقیه اباذری رقیه اباذری
1 سال پیش

آشنایی با سلکتورهای css

در CSS از سلکتورها برای هدف قرار دادن المان‌های HTML که قصد استایل دادن به آن‌ها را داریم، استفاده می‌شود. طیف گسترده‌ای از سلکتورهای CSS در دسترس است که به شما امکان می‌دهد تا طراحی صفحات وب خود را جذاب‌تر کنید. در این مقاله ضمن آشنایی با سلکتورهای css، انواع مختلف سلکتورها را با جزئیات کامل مشاهده خواهیم کرد و نحوه کار آن‌ها را مشاهده خواهیم کرد.

رقیه اباذری رقیه اباذری
1 سال پیش

کلاس‌های تک اکشن در کنترلر لاراول

فانکشن‌های جادویی در PHP وجود دارد که __invoke یکی از آن‌هاست. از طریق متد __invoke، فقط با یک فانکشن __invoke کلاس‌هایی را ایجاد می‌کنیم و هر زمان که آبجکت آن‌ها فراخوانی شود، مستقیماً متد __invoke را فراخوانی می‌کند. پس دیگر نیازی نیست به‌صورت دستی $obj->someFunction() را بنویسید.

رقیه اباذری رقیه اباذری
1 سال پیش

آموزش آرایه‌ها در PHP

در این پست با اصول آرایه ها در PHP آشنا خواهید شد. نحوه ایجاد آرایه و نحوه استفاده از آرایه‌های انجمنی و چند بعدی را یاد خواهید گرفت و نمونه‌های زیادی از آرایه‌ها را در عمل مشاهده خواهید کرد. آرایه در PHP یک ساختار داده است که به شما امکان می‌دهد چند عنصر را در یک متغیر ذخیره کنید. این عناصر به صورت جفت key-value ذخیره می‌شوند. در واقع هر زمان نیاز به ذخیره لیستی از عناصر باشد، می‌توان از یک آرایه استفاده کرد.

رقیه اباذری رقیه اباذری
1 سال پیش