آموزش لاراول

 • آپدیت هفتگی
 • 22 درس

توضیحات

لاراول یکی از قدرتمندترین فریموک‌های اپن سورس مبتنی بر PHP است که طراحی شده تا وب اپلیکیشن‌هایی با طیف گسترده‌ای از فیچرهای بروز را به سادگی بسازید. یادگیری فریمورک لاراول ساده است. برای شروع مشاهده آموزش لاراول تنها کافی است با اصول پایه PHP آشنایی داشته باشید تا لاراول را در عمل یاد بگیرید. قطعا مباحث پیشرفته لاراول نیاز به تسلط به PHP در سطح بالاتری دارد. لاراول یک فریمورک امن است و وب سایت شما را در مقابل حملات مختلف محافظت می‌کند.

اولین ورژن لاراول در ژوئن 2011 و با هدف جایگزینی بسیار پیشرفته‌تر برای فریمورک کدایگنایتر معرفی شد. لاراول دارای روتینگ بسیار تمیز، مایگریشن، کامندلاین آرتیزان، ORM و فیچرهای بسیار دیگری است.

چرا لاراول انقدر محبوب است؟

زیرا هنگامی که آن را یاد بگیرید، ساخت اپلیکیشن‌های پیچیده برایتان ساده خواهد بود، زیرا توسعه دهنده‌های بسیاری کدهایی را در قالب پکیج‌ها نوشته‌اند که می‌توانیم در اپلیکیشن لاراولی خود استفاده کنیم تا آن را بهتر سازیم.

چگونه لاراول را یاد بگیریم؟

اگر می‌خواهید Laravel را یاد بگیرید، حتما باید PHP و سپس PHP OOP را یاد بگیرید. از آنجایی که لاراول یکی از بهترین فریمورک‌های PHP است، هر توسعه دهنده‌ای به دنبال افزایش مهارت‌های خود در لاراول است. آموزش‌های لاراول مختلفی در سطح وب وجود دارد اما یافتن بهترین، برای تازه کارها کاری سخت است.

این دوره به صورت رایگان برای تازه کارها ارائه شده است. این دوره در قالب 10 ویدیو آموزشی تهیه شده است. در این دوره، نحوه ساخت یک پروژه را خواهید آموخت.

این یک دوره کاملا رایگان با 22 درس است که تمامی سکشن های فریمورک لاراول را پوشش می دهد. این دوره برای کسانی طراحی شده است که می خواهند لاراول را بیاموزند و علاقمند به یادگیری Eloquent ORM به عنوان بخش مرکزی لاراول هستند.

آیا یادگیری لاراول آسان است؟

بله اگر در یادگیری PHP/PHP OOP مشکلی نداشته باشید. اگر تیز و نکته‌بین هستید و منطق را سریع می‌فهمید، یادگیری لاراول برای شما آسان خواهد بود. مسلما اگر این دو مورد در شما صدق نکند در یادگیری لاراول با مشکل روبرو می‌‍شوید. این مشکل به معنی نا‌امید شدن از یادگرفتن لاراول نیست. بلکه به این معنی است که برای آموزش لاراول نیاز به تلاش و تمرین بیشتری دارید.
به هر حال لاراول خیلی از کارها را راحت می‌کند ولی به شرطی که با محیط و نحوه کار آن آشنایی پیدا کنید که البته این محیط کوچک هم نیست.

لاراول جامعه بزرگی دارد.

لاراول یکی از پرکاربردترین فریم‌ورک‌های PHP است، بنابراین شما برای یادگیری لاراول به حجم بالایی از آموزش‌ها، انجمن‌ها و برنامه‌نویس‌های خبره‌ دسترسی دارید.
متاسفانه وقتی صحبت از انجمن برنامه‌نویسی می‌شود، با یک مشکل اساسی روبرو هستیم. ممکن است شما به مساله‌ای برخورده باشید و بعد از سرچ گوگل، انجمنی که مشکل شما در آن حل و فصل شده است در نتایج بیاید. اما جواب منسوخ شده باشد و برای ورژن جدید لاراول کارایی لازم را نداشته باشد. البته این موضوع به دو دلیل نباید شما را نگران کند. 1. این مشکل ممکن است برای هر فریم‌ورکی پیش بیاید. 2. ما در باورژن همیشه به روز در کنار شما و پاسخگوی سوالات شما هستیم.

یادگیری لاراول چقدر طول می کشد؟

جمله "بستگی دارد" جوابی کلیشه‌ای هست. اما در رابطه با این موضوع واقعا بستگی دارد. زمان یادگیری لاراول به موارد زیر بستگی دارد:
1. اگر نکته‌بین و باهوش و با حوصله هستید، یادگیری لاراول برای شما یک چالش با تجربه خوب خواهد بود. اگر برای یادگیری PHP / PHP OOP خیلی تلاش کرده‌اید، احتمالاً شما با لاراول نیز دست و پنجه نرم خواهید کرد، بنابراین زمان بیشتری برای یادگیری لاراول صرف می‌کنید.
2. دوره شما چند ساعته است و در طول روز و هفته چقد می‌توانید برای آموزش لاراول زمان صرف کنید.
3. موقع کدزدن چند بار گیر می‌کنید. حتی کوچکترین اشتباه تایپی می‌تواند شما را ساعت‌ها درگیر خود کند.
4. وقتی به مشکلی خوردید، استاد یا همکاری دارید که شما را راهنمایی کند یا مجبورید خودتان وقت گذاشته و سرچ کنید و به جواب برسید.
5. اگر استادی دارید که بهترین روش‌ها را در دوره آموزش لاروال خود به شما یاد می‌دهد، باید بعد از کلاس وقت بگذارید و آن‌ها را یاد بگیرید.
6. پشتکار شما هم خیلی مهم هست. اگر به مشکل و اروری برخوردید و زود تسلیم شدید، مسلما زمان یادگیری لاراول برای شما طولانی خواهد شد.
در آخر برای جواب دادن به سوال " یادگیری لاراول چقدر طول می کشد؟" باید گفت که از خودتان و عملکردتان بپرسید. فرض کنید دوره‌ی آموزش لاراول که شما تهیه کرده‌اید 32 ساعت است. اما به همراه این 32 ساعت باید نوت‌برداری کنید. پشت سیستم نشسته و برنامه‌نویسی کنید. به ارور و مشکل برخورده و از استاد راهنمای خود سوال کنید. تمام این‌ها درکنار هم با توجه به عملکردتان چقدر از شما زمان می‌گیرد؟
به طور متوسط برای هر یک ساعت آموزش ممکن است بین 5-4 ساعت از زمان شما برای یادگیری و تست و تمرین گرفته‌ شود. یعنی چیزی حدود 160 ساعت . حالا اگر 5-4 ساعت را هر روز صرف یادگیری لاراول کنید، بعد از 1 ماه تمام مباحث دوره تمام می‌شود. در ادامه حدود 2 ماه برای تمرین و برنامه‌های جدید زمان بگذارید. سرجمع 3 ماه بعد شما تبدیل به یک برنامه‌نویس لاراول خواهید شد.
اگر کسی به شما گفت در عرض 2 هفته برنامه‌نویسی لاراول را یاد می‌گیرید، احتمالاً به یکی از زبان‌هایPHP ، PYTHON ، JAVA ، JAVASCRIPT ، ++C و ... تسلط دارد. که در این صورت امکان‌پذیر هست.
احتمال دیگر این است که فکر می‌کند برنامه‌نویسی لاراول به سادگی نوشتن یک منطق در ROUTES یا BLADE VIEWS است که این دیدگاه کاملا اشتباه است.

نکاتی درباره نحوه یادگیری لاراول

هرروز فیلم آموزش لاراول تماشا کنید و تا حد امکان همه چیز را امتحان و آزمایش کنید.

سعی کنید هر روز دوره‌ آموزشی خود را دنبال کنید و مواردی که یاد گرفته‌اید را انجام دهید و مرور کنید. در غیر اینصورت محکوم به فراموشی هستد و باید زمان بیشتری برای یادگیری لاراول اختصاص دهید.
تمرین‌ها را با نظم انجام دهید و بعد از اینکه کدنویسی تمام شد، اجرا بگیرید و خطاها را با کمک استاد یا خودتان حل کنید. با این کار سریع‌تر یاد خواهید گرفت.
تا حد امکان تمرین‌های اساسی و چالش‌دار لاراول انجام دهید. فقط با اتکا به انجام تمرین‌های استاد لاراول، حرفه‌ای نخواهید شد. تمرین‌های بیشتری انجام دهید. خوشبختانه در سطح اینترنت منابع زیادی برای انجام این کار وجود دارد. ممکن است در حل مسائل جدید با مشکل روبرو شوید و ناامید شوید و کلا نظرتان راجع برنامه‌نویسی منفی شود. اما باید گفت این همان نقطه عطفی ست که شما را تبدیل به یک دولوپر وب می‌کند.
موقع تحقیق و بررسی تمرین‌ها، این موضوع کاملا برای شما ملموس خواهد شد که هیچ روش کاملی برای انجام کارها وجود ندارد. اختلاف نظر زیادی در مورد همه موارد مشاهده خواهید کرد. به ندرت می‌بینید که برنامه‌نویسان وب در مورد چیزی توافق کنند. اما بعد از اینکه تحقیق زیاد، متوجه خواهید شد که اکثریت در مورد چه چیزی موافق هستند.

داکیومنت‌ها، فروم‌ها و خودآموزهای لاراول را بخوانید و مرتب در حال تحقیق و آپدیت اطلاعات خود باشید.

بعد از اتمام دوره و شروع به کار روی اولین پروژه عملی خود، با سرچ و جستجو بهترین روش برای انجام پروژه را پیدا کنید. داکیومنت‌های لاراول را بخوانید و درباره موارد مختلفی مانند امنیت، عملکرد، بهترین متدها و غیره سرچ کنید. انجام این کار قبل از خواب پیشنهاد خوبی است.
در پروژه، کارهایی را انجام خواهید داد که کاملا متفاوت با دوره لاراول هستند.

هر روز تمرین کنید

تمرین روزانه خیلی مهم است چون مغز شما هنوز دانش کافی را ذخیره نکرده است. برای انجام آن نیاز به تمرین است. بنابراین، اگر زیاد تمرین نکنید، مفاهیم برنامه‌نویسی را خیلی سریع فراموش خواهید کرد.

موقع خستگی، استرس و ... چیز جدید یاد نگیرید، تمرین نکنید و دیباگ نکنید.

تمرکز کامل خیلی مهم است. باید بفهمید چه کاری انجام می‌دهید. در غیر این صورت، شما فقط وقت خود را از دست خواهید داد. بنابراین موقع خستگی، استرس یا در وضعیت روانی دیگری که جلوی تمرکز 100٪ شما را گرفته است، یاد نگیرید، تمرین نکنید و دیباگ نکنید.
بارها پیش آمده که بعد از 5 ساعت کار و تمرین به یک مشکلی برخورده باشیم و با صرف زمان زیاد حل نشود. بعد از یه استراحت و رفرش همان مشکل در دقایق اولیه حل شده است پیشنهاد می‌کنیم در طول روز فقط 5 ساعت را صرف یادگرفتن لاراول کنید. البته برخی این تایم را به 3 ساعت هم کاهش داده‌اند. این ساعت به شما و کشش تمرکز شما بستگی دارد. فقط وقتی احساس خستگی کردید دست از کار و تمرین لاراول بکشید. این نکته خیلی خیلی مهم است.

استراحت‌های کوتاه داشته‌باشید.

موقع یادگیری لاراول استراحت‌های کوتاه را حتما در برنامه آموزشی خود داشته باشید، مخصوصاً اگر مدتی روی چیزی گیر کرده باشید. شگفت زده خواهید شد که چطور یک وقفه سریع می‌تواند حکم ری‌استارت شما را داشته باشد.

سریع درخواست کمک نکنید

ساعت‌ها سروکله زدن با کدی که قصد درست کار کردن ندارد، سخت و ناامید کننده است. پرسیدن از کسی که کمتر از چند دقیقه می‌تواند مشکل ما را حل کند هم خیلی وسوسه‌انگیز است. اما اگر خودتان مشکل را برطرف کنید، برای شما بهتر است. بهتر از این جهت که در راستای حل کردن مشکل، نکات و چیزهای جدیدی یاد خواهید گرفت. مهارت برنامه‌نویسی لاراول شما هم بهتر می‌شود.

تسلیم نشوید

این مهمترین چیز است! فکر می‌کنم همه دولوپرها موقع آموزش برنامه‌نویسی متفوق‌القول هستند که:
ناامید خواهید شد!
عصبانی خواهید!
حتی تا رها کردن برنامه‌نویسی را هم پیش خواهید رفت!
اما اگر واقعا رویای برنامه‌نویسی لاراول را در سر دارید. قصد دارید طراحی سایت با لاراول انجام دهید، با لاراول درآمدزایی کنید، استخدام یک شرکت خوب در زمینه طراحی سایت با لاراول شوید، تسلیم نشوید.

در دوره آموزش رایگان لاراول چه چیزی یاد می‌گیرید؟

در این دوره آموزش رایگان لاراول، گام به گام به شما نمایش خواهیم داد که چگونه با لاراول وب اپلیکشن بسازید. با اصول پایه‌ای شروع می‌کنیم و عمیق و عمیق‌تر به موضوع می‌پردازیم، همانطوری که مثال‌های دنیای واقعی را مرور می‌کنیم.

امیدواریم مطالب این بخش، مثمرثمر واقع شده باشند. هر سوالی دارید از طریق صفحه تماس با ما، مطرح کنید در اولین فرصت پاسخ داده خواهد شد.

جلسات دوره

مجتبی پاکزاد

مجتبی پاکزاد

 • 6 دوره
 • 14 مقاله
 • 0 امتیاز
 • آپدیت خرداد ماه

حل مساله و چالش رو خیلی دوست دارم و رابطه خیلی خوبی با ریاضیات، برنامه‌نویسی و اقتصاد دارم. علاقه زیادی به هوش‌مصنوعی، یادگیری ماشین و موضوعات مرتبط دارم.

مجتبی پاکزاد

مجتبی پاکزاد

برنامه نویس
قیمت دوره

رایگان

متعلقات دوره
 • این دوره فاقد مدرک است.
 • این دوره فاقد آزمون است.
 • امکان دانلود
 • دسترسی نامحدود
 • امتیاز شرکت در دوره: 0

ویژگی های دوره

 • تعداد درس‌ها:22
 • مدرک: ندارد
 • سطح دوره: نامشخص
 • زبان:فارسی
 • نوع دوره:رایگان