دوره‌ها

آموزش ایمپورت و اکسپورت اکسل در لاراول


مجتبی پاکزاد مجتبی پاکزاد

کار با اکسل که شامل ایمپورت و اکسپورت در لاراول است کاربردهای زیادی دارد و اکثر اصناف اداری و بازاری برای افزودن و ویرایش محصولات خود و قیمت و موجودی آن‌ها نیاز به ایمپورت و اکسپورت اکسل دارند.

پکیج rap2hpoutre/fast-excel پکیجی قدرتمند است که امکان ایمپورت و اکسپورت فایل اکسل در پروژه‌های لاراولی را در به ما می‌دهد. به راحتی و تنها با یک خط کد فایل اکسل را تبدیل به آرایه‌های استاندارد PHP کنید و به هر شکلی مایلید این آرایه را می‌توانید ذخیره کنید. همچنین هر آرایه یا کالکشنی را نیز به راحتی می‌توانید به صورت یک فایل اکسل در قالب ریسپانس به مرورگر کاربر ارسال کنید تا دانلود کرده و استفاده کند.

آپلود چندین شیت اکسل

به راحتی می‌توانید بیش از یک شیت را آپلود کرده، که یکی از پر استفاده‌ترین کاربردهای آن، در داده‌های دیتابیس با رابطه‌های یک به چند و چند به چند است.

آموزش را با نصب یک پروژه لاراولی شروع می‌کنیم و در مراحل بعدی دیتابیس، روت، مدل، کنترلر و ویوهای مورد نیاز را می‌سازیم. در نهایت محصولات مشخصی به همراه خصوصیات آن‌ها در دیتابیس وارد می‌کنیم و در نهایت از دیتاهای محصولات به صورت فایل اکسل خروجی می‌گیریم.

درس‌ها

1
مقدمه
01:31 برای دانلود لاگین کنید!
2
نصب لاراول
02:03 برای دانلود لاگین کنید!
3
مایگریشن
04:12 برای دانلود لاگین کنید!
4
روت
02:27 برای دانلود لاگین کنید!
5
مدل
04:12 برای دانلود لاگین کنید!
6
ویو و کنترلر
23:11 برای دانلود لاگین کنید!
7
ایمپورت
15:59 برای دانلود لاگین کنید!
8
اکسپورت
10:43 برای دانلود لاگین کنید!

مجتبی پاکزاد
مجتبی پاکزاد

حل مساله و چالش رو خیلی دوست دارم و رابطه خیلی خوبی با ریاضیات، برنامه‌نویسی و اقتصاد دارم. علاقه زیادی به هوش‌مصنوعی، یادگیری ماشین و موضوعات مرتبط دارم.